Elektrik Enerjisi Tasarrufu

 

v:* { behavior: url(#default#VML) } o:* { behavior: url(#default#VML) } .shape { behavior: url(#default#VML) }


 

 

                            

ELEKTRİK ENERJİSİ

 KONTROL VE TASARRUF SİSTEMLERİ

BURSA YETKİLİ TANITIM VE SATIŞ BAYİİSİ

İRTİBAT MSN EMAİL

elektriktentasarruf@gmail.com

                                                    GSM   090 505 405 33 09

 

 

    İNANSAY LİMİTED ŞİRKETİ

BURSA -TÜRKİYE

 

ŞİRKETİMİZ ADINA  AÇILACAK  OLAN KURUMSAL SİTEMİZ FAALİYETE GEÇİNCEYE KADAR

GEÇİCİ OLMAK ÜZERE BURA DA SİZ SAYGIDEĞER MÜŞTERİLERİMİZE KISA VE ÖZET AÇIKLAMALARIMIZ BURADA

SİZLERE  SUNULMUŞTUR.
 

ŞİRKETİMİZ HAKKINDA

 

Şirketimiz tarafından tanıtımı yapılan bütün ürünlerin,( Enerji Kontrol ve Tasarruf istemleri)  yeni tasarımı, üretimi, konusunda uzman olarak yetişmiş ve birçok uygulamalarıyla, yeterli tecrübeye sahip olan, firma sahibi Elektronik mühendisi Samim İGDE tarafından, yapılmaktadır

Ürünlerimizin,

1-Üretimi dünya kalitesinde, birinci sınıf malzeme ve işçilik ile en üst düzey standartlar da yapılmaktadır.

2- Teknolojik üstünlüğünde, en yeni ileri teknolojik bilgilerin ışığında tasarımı ve üretimi yapılmaktadır.

3-Kullanımı, en kolay kullanışlı ve pratik bir şekilde dir.

4-Kullanıldığı yerlerde en yüksek kapasitede kontrol ve tasarruf sağlayabilecek, verimliliktedir.

5-Satışın da rakip firmalar dan  fiyat olarak çok daha ekonomiktir.

6-Satış işlemleri ve bayilik organizasyonunda, son derece, adil bir uygulama, doğruluk, dürüstlük, güvenilirlik, sözünde durma hususlarında gerekli, hassasiyeti gösteren, prensipli, düzenli iş ve hizmet uygulamalarında ise ÜRETİCİ FİRMA ELEKTRİK ENERJİSİ KONTROL VE TASARRUF SİSTEMLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. ile iş birliği içinde çalışmaktayız.  

7-Garanti şartnamesinde belirtilen, bakım ve servis hizmetlerinde ki taahhütlerimiz, zamanında, en ekonomik bir fiyat ile en kısa zamanda, yerine getirilecektir.

8-Müşterilerimizin memnuniyetinde ise, memnun bir müşterimizin, bize yeni bin müşteri kazandıracağı, anlayışı içinde çalışmaya azami derecede özen ve gayret göstermekteyiz.

9-Firmamızın bütün ürünlerinin kalitesini, teknolojisini, kullanım kolaylığındaki pratikliğini, kullanılırken elde edilen verimliliğini, en ekonomik fiyat avantajlarını, satış işlemlerindeki prensipli hassasiyetimizi, çözüm ortağımızın uygulamalarını, garanti şartlarımızı yerine getirme deki taahhüdümüzü ve müşteri memnuniyeti anlayışımızı diğer firmalar ile kıyaslamanızdan biz büyük memnuniyet duyarız. Rakip firmalar bizim için önemlidirler, çünkü çok daha iyi bir şekilde, ürün ve hizmet sunma daki yarışmada daima bizim en önde olmamızı sağlamaktadırlar.

Lütfen firmamızı ve ürünlerimizi rakip şirketlerle kıyaslayın, farkımızı fark edeceksiniz.Bizi ve ürünlerimizi, fark etti iseniz  siz de farklısınız dır.  Ancak farklılar, farklılığı en iyi bir şekilde fark edebilenlerdir. Siz değerli müşterilerimiz bizim için çok farklısınızdır.

Çünkü bizi ancak farklılar fark edebilirler.

 

Bizim firmamızı tercih ettiğiniz için siz farklı ve değerli müşterilerimiz, doğru yerdesinizdir.

 

Başarı doğru yerde, doğru zamanda, doğru kişilerle doğru adımları, doğru yönde düzenli bir şekilde atmaktadır.

 

Sizlere başarılar dileriz.

 

 

MİNİPOWER EV TİPİ ELEKTRİK TASARRUF CİHAZI

 

  MINIPOWER Sigorta Dağıtım Kutusuna bağlanarak veya kutudan sonra ilk birkaç metre uzaklık içinde var olan prize Fişinin takılması ile çalışır. Çalışma sırasında üzerindeki kırmızı led lamba yanar. Lamba sönmüş ise cihaz üzerindeki sigorta açılır ve cam sigortası değiştirilir. Yıllarca sorunsuz olarak çalışır. Sessizdir. Duvara asılabileceği gibi, Sigorta kutusu içinde yeterli yer olması halinde kutu içine de koyulabilir. Çok küçük ve kompakt bir cihazdır.
Maksimum 6kVa'ya kadar çok etkilidir. Bunun üstünde bir güç için önerilmez.
Cihaz Monofazedir. Bu nedenle trifaze olan bazı yerlerde her faz üzerine bir adet takılmaktadır

  MINIPOWER trafo ve motor içerikli elektrikli alet ve ekipmanınızın çalışması sırasında ihtiyaç duyduğu kadar Reaktif Enerji talebini lokal olarak karşılar ve şebekeyi rahatlatır. Voltaj optimizasyonu yaparak Aktif Elektrik Tüketiminizi %10 ila %20 arasında azaltarak daha az fatura ödemenizi sağlar


  Konusunda Türkiye'de bir ilktir.
—Aylık en çok 2000Kilowatt elektrik tüketen, Ev, ofis, esnafın dükkânı ve küçük butik tipi mağazalar v.b. abonelerde kullanılır.
—Buzdolabı, klima, çamaşır ve bulaşık makinesi, aydınlatma, televizyon v.b. gibi trafo ve motor içeren elektrikli cihazların manyetik kayıplarını giderir, kompanzasyon ve voltaj düzenlemesi yaparak elektrik faturanızı azaltır.
—Elektrikli cihazlarımızı yüksek gerilime ve şebeke ani dalgalanmalarına karşı korur.
—Bakımı oldukça basittir. Özel bakım gerektirmez.
—Portatif, kompakt ve dekoratif bir üründür.
—Monofaze üretilmektedir, trifaze olan ev ve ofislerde her bir faz üzerine birer tane cihaz bağlanarak çalışır.
—MINIPOWER kendini 6–14 ayda amorti eder ve en az 15 ve daha fazla yıl çalışır.

  fiyatı 50 YTL+KDV olup nakliye alıcıya aittir

 

·  Konusunda Türkiye'de bir ilktir.
—Aylık en çok 2000Kilowatt elektrik tüketen, Ev, ofis, esnafın dükkânı ve küçük butik tipi mağazalar v.b. abonelerde kullanılır.
—Buzdolabı, klima, çamaşır ve bulaşık makinesi, aydınlatma, televizyon v.b. gibi trafo ve motor içeren elektrikli cihazların manyetik kayıplarını giderir, kompanzasyon ve voltaj düzenlemesi yaparak elektrik faturanızı azaltır.
—Elektrikli cihazlarımızı yüksek gerilime ve şebeke ani dalgalanmalarına karşı korur.
—Bakımı oldukça basittir. Özel bakım gerektirmez.
—Portatif, kompakt ve dekoratif bir üründür.
—Monofaze üretilmektedir, trifaze olan ev ve ofislerde her bir faz üzerine birer tane cihaz bağlanarak çalışır.
—MINIPOWER kendini 6–14 ayda amorti eder ve en az 15 ve daha fazla yıl çalışır.

·  fiyatı 50 YTL+KDV olup nakliye alıcıya aittir

 

 

 

 

 

·  Aydınlatma Tasarruf Cihazı:

Aydınlatma balastlarında tam başlatma gücünün sağlanmasına yönelik geciktirici bir birimle birlikte tasarlanmıştır. Bu güç sağlanıp da lamba yandıktan sonra, Aydınlatma Tasarruf Cihazının otomatik çeviricileri (ototransformatörler) kendiliğinden devreye girerek gerilim düzeyinin tasarlanan sistem geriliminde tutulmasını sağlar ve bu sayede KW tüketimini azaltır.

Fleuresant, halojen, sodyum ve cıva buharlı, metal halinde lambalar gibi aydınlatma sistemlerinde enerji tüketim optimizasyonu ve bakım&onarım harcamalarını düşürmek üzere geliştirilmiş ve her türlü ortamda randımanlı bir şekilde çalışabilen bir aydınlatma enerji kontrol cihazıdır.

Ateşleme sürecini takip eden 3 – 10 dakika arasında cihaz otomatik olarak tasarruf konumuna geçer.

6 değişik ateşleme süresi ayarlanabilir. 1dk. — 5dk. — 10dk. — 15dk. — 20dk. - 30dk

  Akaryakıt istasyonları

  Alışveriş merkezleri,

  Bankalar,

  Depolar,

  Fabrikalar,

  Hastaneler,

  Kamu kurum ve kuruluşları,

  Mağazalar,

  Marketler,

  Otoparklar,

  Sokak ve park&bahçe aydınlatmaları,

  Her türlü kapalı mekan aydınlatmaları, vb

  Giriş devre kesici
Çıkış devre kesici
Manuel ByPass

  otomatik bypass

  Aydınlatmada tasarruf için anahtar, kullanılan enerji ile gerekli olan enerji arasındaki farktır. Cihazın teknolojisinde var olan mikro işlemci ile çalışma süresi boyunca sürekli olarak gerilim ve akım kontrol edilir. İlk ateşleme, şebeke enerjisi ile yapıldıktan sonra "soft" bir geçişle otomatik olarak tasarruf konumuna geçilir. Şebekeden cihaza giriş gerilimi 200V-245V arasında ise tasarruf konumunda, altında veya üstünde ise şebeke konumunda çalışır. İlk ateşleme ve yüklemeyi takiben cihaz otomatik tasarrufa geçtiğinde, %11 gerilimi azaltarak aydınlatmanın ihtiyacı kadar gerilim temin eder. Aynı anda eşanlı olarak aydınlatma tarafından çekilen akım da mikro işlemcinin de yardımıyla dramatik bir şekilde %25–35 arasında azalmaktadır. İşte tasarruf böylece gerçekleşmektedir. Gerilimin kontrol edilmesinde de referans aldığımız husus, genel gerilim besleme koşullarının +-%10 değişebileceği toleransıdır. Biz cihazımızda düzenli -%10 toleransını sağlamayı prensip olarak kabul ediyoruz

  Cihazımız "Trifaze olup", 3x16A trifaze, 3x30A trifaze, 3x50A trifaze ve 3x80A trifaze standart boy ve kapasitelerde cihazlarımız mevcuttur. Daha üst kapasite talepleri siparişe göre özel olarak değerlendirilmektedir

  Cihaz mağaza iç ve dış aydınlatmasının çektiği akımlar ve voltaj değerleri ölçüldükten sonra amperajına göre tespit edilip takılıyor. Bu arada kullanılan armatür çeşidi de dikkate alınmaktadır

  Cihaz gazlı,  ateşlemeli ve balastlı lambalar için kullanıldığında verimli olacaktır ve öngörülen tasarruf sağlanacaktır. Klasik Flamanlı lambalar, halojenler ve spotlarda tasarruf %15–20 Aralığında gerçekleşmektedir. Ancak bu tip lambalarda endirekt tasarruf daha yüksek olmaktadır, çünkü ısınma bu tür lambalarda çok yüksektir ve bu nedenle sık sık değiştirme talepleri olmaktadır

  Dünyamızda, giderek artan enerji ihtiyaçları sonucunda yok olan kaynakların günlük kullanım miktarını hiç düşündünüz mü? Ya da günümüz insanının enerji kaynaklarını nasıl hoyratça kullandığını? Büyüyen ve devamlı artan nüfusu ile dünyamızda, enerji tüketimi gün geçtikçe artmaktadır. Bu da enerji kaynaklarının büyük bir hızla ve bilinçsizce yok olmaya başlamasına neden olmakta ve böylece, enerji tasarrufunun nasıl sağlanacağı sorusunu gündeme getirmektedir

  Enerji tasarrufu, kullanılan enerji miktarının değil ürün başına tüketilen enerjinin azaltılmasıdır. Enerjinin doğru kullanımı sayesinde, en az enerji miktarı ile en çok işi yapmak mümkün olacaktır. Enerji maliyetini en aza indiren firmalar, daha az enerji ile veya aynı miktarda enerji ile daha fazla mal ve üretim yapabileceklerdir. (sistem elektronik) olarak, dünyamız enerjisinin hızlı tüketiminin önlenmesi ve daha tasarruflu kullanılmasının sağlanması için "Enerji Tasarruf Sistemleri" ile hizmetinizdeyiz.

 

 

 

 

MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ VOLTAJ REGÜLATORLERİ

 

Mikroişlemci kontrollü Voltaj Regülatörleri çıkış gerilimini sürekli kontrol ederek daima sabit akım sağlar regülasyon voltajını yüksek hassasiyetle üretmeye yarayan PWM sinyallerini üretir. Ayrıca 16X2 LCD yardımıyla Giriş Gerilimi, Çıkış gerilimi, Giriş Akımı, Çıkış Akımı bilgilerini görüntüler Voltaj Alt Sınırı Kesme Seviyesi, Tolerans, Regülâsyon Voltajı gibi değerleri izleme imkânı sunar. Regülâtörlerimiz teknik hatalara karşı 2 yıl garantilidir.

 

SERVO SİSTEM VOLTAJ REGÜLÂTÖRLERİ

MONOFAZE SERVO REGÜLÂTÖRLER


Servo Sistem Monofaze Regülâtörler
1 KVA 'dan 500 KVA 'ya kadar istenilen değerde üretilmektedir.  Servo sistem Monofaze Regülâtörler dalgalanan şebeke gerilimini sabit değerlere getirir. Şebekede oluşan dalgalanmaları hassas bir şekilde düzenler. Regülâtörlerimiz teknik hatalara karşı 2 yıl garantilidir

 

TRIFAZE SERVO REGÜLÂTÖRLER


Servo Sistem Trifaze Regülâtörler
3 KVA - 1500 KVA aralığında istenilen değerde üretilmektedir. Servo sistem Trifaze Regülâtörler Dalgalanan şebeke gerilimini sabit değerlere getirir. Şebekede oluşan değişimleri hassas bir şekilde düzenler. Regülâtörlerimiz teknik hatalara karşı 2 yıl garantilidir

 

KAYNAK MAKİNALARI:

 

GENEL ÖZELLİKLER

· 2,5 ve 3,25 rutin elektrodlari yakabilme
· 5 kademe amper ayarı
· Fan soğutmalı
· Bakir sargılı
· 4 metre pense kablosu
· 3 metre topraklama kablosu
· 2 metre elektrik kablosu
· 220 V ile çalışır.

 

TRANSFORMATÖRLER:

 

Elektrolitik bakır ve silisli sacdan imal edilen transformatörler 220 / 12 volt, 220 / 15 volt, 220 / 24 volt, gibi değerlerde izoleli ve oto tip olarak imal edilir istek üzerine verilen değerlerde imal edilen transformatörler, teknik hatalara karşı 2 yıl garantilidir

 

KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI (ups)


Kesintisiz güç kaynakları tamamen mikroişlemci kontrollü ve modüler bir yapıya sahiptir. Kesintisiz Güç Kaynağında Kullanılan IGBT teknolojisi sayesinde üstün güvenlik sağlar.  Kesintisiz Güç Kaynakları (ups) ek bir akü şarj ünitesine gerek kalmadan kendi mevcut redresörü ile çok yüksek amperlerde akü şarj edebilmekte ve müşterilerimizin ilerde kesintisiz güç kaynaklarından daha uzun süreli faydalanma isteklerine ekstra şarj ünitesi maliyeti getirmeden çözüm olmaktadır. Kesintisiz Güç Kaynaklarımız Gerçek Anlamda Online Mantıkla çalışır. Güç kaynaklarımız teknik hatalara karşı 2 yıl garantilidir


AKÜ ŞARJ REDRESÖRLERİ:

 

Akü Şarj Redresörleri elektronik kartlar ile modüler yapıda dizayn edilmiştir. Cihazlarımızın güç ünitelerinde Tristör - Diyot teknolojisi kullanılmaktadır. Sistem aşırı akım, aşırı gerilim ve aşırı sıcaklık durumlarında kendini koruyabilecek elektronik devrelere sahiptir. Darbe akımlarına ve kısa devre durumuna karşı koruma sistemi mevcuttur. Akü şarj redresörleri teknik hatalara karşı 2 yıl garantilidir


 

 

STATİK VOLTAJ REGÜLATÖRLERİ:

 

Statik Voltaj Regülâtörleri tamamen mikro kontrolör denetimli ve tyhristör kontrollü hareketli parça içermeyen gerilim regülâtörüdür. Gerilim regülâsyonu mikro kontrolör denetiminde dijital teknoloji ile milisaniyeler mertebesinde gerçekleştirir. Hareketli parça içermemesi nedeniyle aşınacak, yıpranacak bakım gerektirecek hiç bir parçası yoktur. Regülatörlerimiz teknik hatalara karşı 2 yıl garantilidir.

 

FİRMAMIZCA ÜRETİMİ VE SATIŞI YAPILAN ÜRÜNLERİMİZİN RESİMLERİ

VE TANITIM BROŞÜRLERİ HAZIRLANMAKTADIR. YAKINDA SİTEMİZDE YAYINLANACAKTIR

 

REGÜLÂTÖR

 

                  

 

TEST ARABASI

 

 

 

 

 

      

                                            

    

 

 

ÜÇ FAZ

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         

 

 

 

MONO FAZE

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !